سوالات رایج در مورد مشاوره آنلاین آنسایکو

سوالات رایج در مورد مشاوره آنلاین آنسایکو

در واقع سبکی از مشاوره و رواندرمانی است که از طریق اینترنت انجام می شود که در ابتدا به شکل پرسش و پاسخ نوشتاری از  طریق ایمیل بوده و بعدها به شکل های چت، مشاوره صوتی و یا تصویری از طریق واتساپ، تلگرام، ایمو و …توسعه یافت. هر کدام از روشهای ذکر شده از طرف محققان و مشاوران با انتقادهایی مواجه شدند. آنها معتقد بودند در این روش ها اتحاد درمانی (حس اینکه مشاور مرا می فهمد و درک میکند) به صورت کامل اتفاق نمی‌افتد.
با این وجود، تلاشگران علم  و دانش  از پای ننشستند و در نهایت به شبیه ترین و نزدیکترین سبک به مشاوره و رواندرمانی حضوری که ایرادات روشهای قبل را به حداقل رسانده بود رسیدند. اکنون مشاوره و رواندرمانی تصویری به لطف تکنولوژی پیشرفته از پشتوانه تحقیقی خوبی برخوردار است.

۱این سبک، نوعی مشاوره فرا مرزی است و نیازی نخواهد بود که حتما به مشاوران شهر خود مراجعه کنید؛ در هر کجای دنیا که باشید، می توانید به متخصصان ما دسترسی داشته باشید.

۲این روش برای افراد خارج از کشور بسیار مفید است و دیگر مجبور نیستند با متخصصان با فرهنگ و زبانی متفاوت مشاوره دریافت نمایند. همه میدانیم که هر فرد با زبان مادری خود بهتر می تواند مشکلات خود را بیان کند و از لحاظ علمی نیز با همزبانی و هم فرهنگی اتحاد درمانی سریعتر و قوی تر شکل می‌گیرد.

۳پدیده گمنامی و ناشناس باقی ماندن در سبک آنلاین امکان پذیر است برخلاف مشاوره حضوری که نمی توان گمنام باقی ماند. اگر برایتان مهم است که هیچ دوست و آشنایی متوجه نشود که شما دنبال دریافت کمکهای روانشناختی هستید و نمیخواهید پاسخگوی سوالات آنان باشید، میتوانید با خیالی آسوده در حریم خصوصی خانه خود و یا هر جایی که برایتان مناسب تر است به شرط دسترسی به اینترنت در جلسه مشاوره آنلاین شرکت کنید. چه بسا افرادی که از ترس دیده نشدن در کلینیک های روانشناختی و از ترس قضاوت های اطرافیان خود تاکنون نتوانسته اند قدمی برای حل مشکل خود بردارند و سالها با همان دردها خود را از زندگی بهتر محروم کرده اند. همچنین برای افرادی که نمی خواهند مشاور آنها را ببیند مانند افراد مشهور نیز این امکان وجود دارد که تصویر را بسته و صوتی مشاوره دریافت کند. هر چند پیشنهاد ما این است که بهترین نوع، نوع تصویری است و مشاوران محرم اسرار شما خواهند بود.

۴مزیت دیگر این نوع مشاوره کارایی و صرفه جویی در وقت و هزینه های جانبی است. اگر کار تمام وقت دارید و یا هماهنگی ساعات مشاوره برایتان دغدغه است و مشکل رفت و آمد و هزینه های آن را دارید مشاوره آنلاین برایتان بهترین گزینه است.

۵مورد بعدی کم هزینه بودن آن است. برای افراد خارج از ایران مشاوره و روان درمانی در خیلی از کشورها به شدت گران است تا جائیکه تا جلسه ای ٢٠٠ دلار بدون بیمه و با بیمه تا ۵٠ دلار برای هر جلسه مجبورند هزینه کنند اما در اینجا این امکان فراهم شده است تا  هموطنان خارج از کشور تنها با ٢٩/٩٩ دلار برای هر جلسه و برای مراجعین داخل کشور بر اساس تعرفه سازمان نظام روانشناسی ایران مشاوره تخصصی دریافت نمایند.

۶- انعطاف پذیری زیاد در برنامه ریزی و حفظ تعادل برنامه زندگی موردی است که برای بسیاری از افراد بسیار مهم است. شما مجبور نخواهید بود تغییر عمده ای در برنامه روزانه خود بدهید تا به جلسه مشاوره برسید. مثلا نیازی نیست مسافرت خود را به تعویق بیندازید یا از کار خود بزنید تا به مشاوره برسید. هر کجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید میتوانید مشاوره دریافت نمایید حتی اگر در سفر باشید.

۷اگر از آن دسته افرادی هستید که خجالت می کشید یا احساس راحتی ندارید که همه مشکلات را با مشاور خود در میان بگذارید چون با مشاور خود در یک شهر زندگی می کنید و امکان رویارویی با مشاورتان در موقعیتی خارج از اتاق درمان وجود دارد، مشاوره آنلاین برایتان بهترین گزینه است چرا که می توانید با مشاور خود فرسنگها دور باشید و اطمینان داشته باشید که امکان مواجهه رو در رو وجود نخواهد داشت.

۸اگر از جزو افرادی هستید که مشکل حرکتی دارید یا نیاز به همراهی کسی دارید تا شما را همراهی کند ولی به این افراد دسترسی ندارید و یا اگر ترس از اجتماع دارید و یا به هر دلیلی حضور در کلینیک برایتان مشکل است، مشاوره آنلاین مناسب شماست.

در زیر چند نمونه از تحقیقات متعدد برای مطالعه شما قرار داده شده است که همگی اثربخشی مشاوره آنلاین را به اثبات رسانده اند. با مطالعه نتایج این تحقیقات، می توانید اطلاعات دقیق و علمی از مشاوره و رواندرمانی آنلاین کسب کنید. به نظر می رسد همانطور که تکنولوژی سبک زندگی ما را در سالهای اخیر با تحول شگرف مواجه ساخته است، مشاوره و روانشناسی را نیز جدی تر و سریعتر دچار تحول خواهد نمود، تحولی که در کشورهای پیشرفته چندین سال قبل شروع شده و اکنون افراد زیادی از خدمات آنان بهره گرفته اند.

۱- Preference for in-person psychotherapy versus digital psychotherapy options for depression: survey of adults in the U.S, Article number: 6 (2019), Brenna N. Renn, Theresa J. Hoeft

۲- Internet interventions: Past, present and future, 2018, Gerhard Andersson
Author links open overlay

۳- Preferences for Online and/or Face-to-Face Counseling among University Students in Malaysia, Front. Psychol., 31 January 2018, Kah P. Wong, Gregory Bonn, Cai L. Tam, Chre P. Wong

۴- Preference for Internet Therapy versus Traditional Therapy to Treat Postpartum Depression, 2018, Megan E. Ford

۵- Therapist behaviours in internet-based cognitive behaviour therapy (ICBT) for depressive symptoms, 2015, Fredrik Holländare, Sanna Aila Gustafsson

۶- Online CBT in the treatment of child and adolescent anxiety disorders: Issues in the development of BRAVE-ONLINE and two case illustrations,2008 , Susan H Spence, Caroline Leanne Donovan

آنسایکو یک پلت فرم مشاوره آنلاین جهانی برای همه ایرانیان و افراد دیگر کشورهایی است که به یکی از سه زبان فارسی، کردی و ترکی مسلط می باشند. آنسایکو نحوه ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی به افراد مواجهه با چالش های زندگی را هوشمندانه به روز کرده است.

پس از ثبت نام و واریز حق مشاوره، ما  شما را بر حسب نوع مشکل، اهداف و ترجیحاتتان با مشاوران و روانشناسان گروه تطبیق داده و متخصصی که بهترین گزینه برای شما باشد، معرفی می کنیم و اگر خود شما علاقمند به مشاوره با مشاوری خاص باشید این حق برای شما محفوظ خواهد بود. همچنین در نظر داشته باشید که  مشاوران مختلف بر رویکردها و زمینه های مختلف تمرکز دارند، بنابراین مهم است که متخصص مناسبی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

اگر هر یک از موارد زیر صحیح باشد گروه ما راه حل مناسبی برایتان نیست:
١فکرهایی برای صدمه زدن به خود یا دیگران دارید.
٢در یک بحران فوری یا وضعیت اضطراری قرار دارید.
٣دارای یک بیماری روانی مزمن تشخیص داده شده اید یا به شما توصیه شده است که تحت نظارت و یا مراقبت روانپزشک باشید.
۴امکان دسترسی به اینترنت و یا دستگاهی مانند گوشی، لپ تاپ و … را که با آن بتوانید آنلاین شوید را ندارید.

هزینه مشاوره برای ایرانیان داخل کشور برحسب تعرفه نظام روانشناسی ایران بوده و برای ایرانیان خارج از کشور ٢٩/٩٩ دلار برای هر جلسه ۴۵ دقیقه ای می باشد.

کار گروه ما در راستا و در ادامه تلاش همه پیشروان، مشاوران و رواندرمانگرانی است که سالها تلاش نمودند تا مشاوره و رواندرمانی را با گروه مجرب و آموزش دیده، بهتر، سریعتر و ارزانتر در دسترس قرار دهند. در اینجا سعی شده است با توجه به کیفیت اینترنت در داخل کشور و ایرادهایی که دیگر روشهای مشاوره آنلاین داشتند و مشاوران و مراجعان را با مشکل مواجه نموده بودند را تا حد امکان به حداقل رسانده و با مزایای بیشتر ارائه گر خدمات باشد. آنچه که در روشهای آنلاین قبلی مانند واتساپ و غیره با آن مواجه شده بودیم بر کیفیت مشاوره تاثیر می گذاشت و در نهایت با چندین ماه بررسی، تحقیق و مشاوره با بهترین متخصصان IT به روش کنونی رسیدیم که در آن دیگر فرد نیاز به شماره تلفن یا شناسه‌ی خاصی ندارد و بدون دغدغه از مشکلات اینترنت و کندی حاصل از آن حتی بدون  نگرانی از مشاوره با تلفن، واتساپ، تلگرام و…  که امکان حفظ اطلاعات مراجع در آنها با تردید مواجه است در خدمت  شما خواهد بود.
همینطور برای اولین بار در کشور از متخصان دو زبانه یا سه زبانه استفاده شده تا مشاوره به زبانی که مراجع احساس راحتتری دارد انجام شود. چرا که همزبانی و هم فرهنگی در مشاوره بسیار مهم و از اجزا غیر قابل چشم پوشی است. مورد دیگر اینکه مشاوران هر کدام سالها در حیطه ای خاص فعالیت نموده اند و در آن زمینه خاص مشاوره ارائه خواهند داد. در واقع   از مشاورانی نیستند که به همه اختلالات چنگ انداخته باشند و درنهایت از همه آنان مقدار اندکی بدانند.

به طور کلی حدود ۲۴ ساعت طول می کشد تا با یک مشاور مطابقت داشته شوید و وقتهایی در اختیار شما قرار داده خواهد شد تا ساعت و تاریخ مشاوره را بر اساس در دسترس بودن و راحتی خود تعیین کنید.

این به نیازها، اهداف و مشکلات شما بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مجموعه روانشناسی آنسایکو پیشرو در ارائه خدمات روانشناسی آنلاین به سه زبان (ترکی، کردی و فارسی)، اینبار پیشرو در پذیرش پرداخت هزینه های مشاوره و کارگاهها با ارز دیحیتال شد.

از تاریخ ۱۶ خرداد مراجعین می توانند با ارز دیجیتال هزینه های خود را پرداخت کنند.