اهمیت روان درمانی و مشاوره در زمان کرونا ویروس

قرنطینه و کرونا ویروس: آیا درمان آنلاین کمک کننده است؟

فضای درمان مکانی عالی برای ابراز احساسات در مورد اتفاقات زندگی است. اگر با مسائل مربوط به سلامت روان مانند اضطراب، افسردگی یا چالش های کلی زندگی دست و پنجه نرم می کنید، می توانید با یک روان درمانگر در مورد این موضوعات صحبت کنید.

طی چند ماه گذشته، کرونا ویروس در جهان طوفانی به پا کرده است و افراد زیادی را تحت تأثیر قرار داده است. نگرانی درباره سلامت افراد با سیستم ایمنی ضعیف مانند: زنان باردار، بیماران و افراد مسن بیشتر است. بسیاری از ما درباره این موارد با درمانگران و مشاوران خود صحبت کرده ایم، پس طبیعی است اگر بخواهید اضطراب و ترس های خود را با کسی در میان بگذارید. همچنین لازم است در این شرایط استرس زا نگرانی های خود را درباره این بیماری همه گیر بیان کنید.

درمان حضوری برای شما مهم است؟

هیچ چیز مانند ارتباط چهره به چهره با یک درمانگر نیست. شما می توانید وقتی آنها صحبت می کنند، بیان آنها را و انرژی موجود در اتاق مشاوره را ببینید. شما احساس حمایت می کنید زیرا می توانید به چشم آنها نگاه کنید و آنها می توانند صورت شما را ببینند.

در درمان، زبان بدن چیزهای زیادی به ما می گوید چه درباره مراجع باشد جه درباره درمانگر. به این دلیل بعضی حضور در مطب را ترجیح می دهند. حضور فیزیکی با درمانگر در اتاق درمان تاثیر چشمگیری بر سلامت روان افراد دارد.

با این حال، روش های مختلفی برای دریافت درمان وجود دارد که برخی از آنها لزوما نیاز به حضور در مطب ندارد. افرادی هستند که درمان حضوری را ترجیح می دهند و کسانی مشاوره آنلاین را. شاید شما دوست داشته باشید درمان حضوری دریافت کنید زیرا این نوع ارتباط، حس واقعی بودن به شما می دهد. وقتی آنها را در زندگی واقعی می بینید، به سلامت ذهن شما کمک می کند.

اگر به خاطر کرونا ویروس نتوانید مشاور خود را ببینید، چه می کنید یا چه احساسی خواهید داشت؟

افرادی که به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار درمان دریافت می کردند، ممکن است حالا احساس از دست دادن کنند. در این شرایط آنها نمی توانند درمانگر خود را بصورت حضوری ببینند و این ممکن است بر سلامت روان آنها تأثیر بگذارد. درمان یا مشاوره حس قوی ارتباط برقرار می کند. بسیاری از افراد وقتی نمی توانند مشاوران خود را بصورت حضوری ببینید یا قرارهای منظمشان کنسل می شود، در مواجه با چالشهایی پیش رو با چالش روبرو می شوند.

شاید شما در قرنطینه اید و مدتی است تب دارید و نمی توانید به پزشک در مطب مراجعه کنید. ممکن است شروع به احساس اضطراب یا افسردگی کنید. بدون درمانگر خود، ممکن است درگیر احساسات خود شوید. نتوانید برای بیان احساستان  به کسی اعتماد کنید. این می تواند مشکل باشد زیرا هم باید با این احساسات پیچیده خود کنار بیایید و هم حس زندگی عادی خود را حفظ کنید. این شامل صحبت کردن با دوستان و خانواده (از راه دور از طریق تلفن یا آنلاین) و حفظ شغل شما است. در طول شیوع بیماری، این فعالیت های عادی می توانند چالش برانگیز باشند.

کار در خانه و سلامت روانی

برخی افراد مشاغل از راه دور دارند، بنابراین کار کردن در خانه برای آنها عادی است. آنها عادت دارند برنامه خود را بچینند و بین کار، دوستان و خانواده بر حسب ارزششان در طول روز مرز تعیین کنند. با این حال، برای بسیاری از افراد، کار کردن در خانه یک روال آشنا نیست. بسیاری از افراد برای کار، خواه یک دفتر، مدرسه یا رستوران، به یک مکان فیزیکی می روند. آنها عادت دارند کسی برنامه و تکلیفی برای آنها تعیین کنند.

در طول کرونا ویروس، بسیاری از افراد به شرایط غیر طبیعی سوق داده شده اند؛ شرایطی که مجبورند در خانه کار کنند و ممکن است منابع لازم برای انجام کار خود به طور کامل نداشته باشند. این که شما همواره یک کارمند از راه دور بوده اید یا به دلیل بیماری کرونا مجبور به این کار شده اید، اقدامات بهداشت روانی خاصی لازم است تا هنگام کار در خانه احساس بهتری داشته باشید.

اهمیت روان درمانی و مشاوره در زمان کرونا ویروس - آنسایکو

 

استراحت کردن بسیار ضروری است. همینطور خانواده و دوستان اولویت بندی زمان کار شما را باید بدانند. خود شما می دانید چه مقدار زمان برای اولویت بندی کاریتان نیاز دارید. ممکن است افراد در این مدت موقع کار در خانه بیشتر به شما سر بزنند، اما شما باید از سلامت روان خود مراقبت کنید. کار خود را با بالاترین توانایی انجام دهید و بدانید که ارتباط اجتماعی می تواند بعد از کارتان باشد.

چگونه می توان احساس انزوا و کار در خانه را مدیریت کرد؟

در طول اپیدمی کرونا ویروس، بسیاری از ما ممکن است احساس انزوا کنیم. اگر احساس انزوا می کنید زیرا در خانه کار می کنید، راه هایی برای معاشرت از راه دور وجود دارد. همیشه می توانید از طریق تماس تلفنی یا آنلاین مانند اسکایپ با دوستان و خانواده خود گپ بزنید. به عنوان مثال، شما می توانید در طول روز زمانهایی برای استراحت تعیین کنید و با یک دوست یا خانواده صوتی یا تصویری به صورت آنلاین صحبت کنید.

اگر می خواهید احساس ارتباط با دیگران داشته باشید، در این مواقع شبکه های اجتماعی می توانند مفید باشند. اطمینان پیدا کنید که در بهترین بازدهی کاری خود هستید، اما زمان های مشخصی را برای ارتباط با خانواده و دوستانتان تعیین کنید تا حس تنهایی نداشته باشید. اگر به هیچ وجه در طول روز با دیگران ارتباط برقرار نکنید، حس خوبی نخواهید داشت. راه مبارزه با این انزوا، گفتگو با دیگران از طریق روشهای در دسترستان است، خواه از طریق یک تماس یک متن یا طریق دیگری باشد.

هشت نکته برای کار در خانه

روش های ملموسی وجود دارد که می تواند خانه را به یک فضای کاری تغییر داد.

١- لباسی بپوشید که انگار به یک محل کار شخصی می روید

 ممکن است با لباس خواب، موهای آشفته و صورت نشسته کار کردن اغواگر به نظر بیاید، اما این کار را نکنید. آماده شدن برای یک روز کاری، به طور معمول، شما را در حالتی قرار می دهد که بازدهی بهتری خواهید داشت.

٢- زمان را به ناهار خوردن اختصاص دهید

غذا را از قبل آماده کنید و هنگام وقت تعیین شده، غذا را میل کنید. حتی اگر در حال تغییر رژیم غذایی تان هستید، بسیار مهم است که در طی روز یه وعده غذایی میل کنید.

٣- به ساعات کاری خود پایبند باشید

اگر برای شما ساعت کاری تعیین نشده است، خودتان ساعات کاری را برای خود تعیین کنید. هر شب تقریباً در همان زمان به رختخواب بروید و استراحت کنید. با کار کردن در خارج از ساعات کاری خود، خود را خیلی اذیت نکنید.

۴- از ساعتی که معمولاً برای رفت و آمد استفاده می کردید برای انجام کار جالب استفاده کنید

صرفه جویی زمانی که صرف رفت و آمد می کردید اکنون مزیت است. از این وقت صرفه جویی شده برای خوردن یک صبحانه دلپذیر، گوش دادن به پادکست، انجام یوگا یا هنری استفاده کنید و یا سرگرمی جدیدی پیدا کنید. به چیزی که قبلاً عاشق آن بودید اما وقتی برایش نداشتید برگردید و به آن بپردازید.

۵- کار خود را در یک مکان مشخص انجام دهید

پشت میز یا جای خاصی کار کنید؛ جایی که بتوانید مدت زمان معقول و منطقی در خانه کار کنید. علاوه بر لباس پوشیدن ، داشتن یک محل کار مشخص به شما کمک می کند تا تمرکز کنید و بهره وری بهتری داشته باشید.

۶- روزی حداقل یک بار هوای تازه تنفس کنید

 اگر می توانید حداقل یک بار در روز هوای تازه تنفس کنید اگر می توانید ده متر از دیگران فاصله داشته باشید.

٧- حداقل یک فعالیت لذت بخش بدون صفحه نمایش داشته باشید

احتمالاً کار کردن در خانه به این معنی است که به کامپیوتر زیاد نگاه می کنید. اگر این گفته در مورد شما صدق می کند، استفاده از صفحه نمایش بعد از کار خود را محدود کنید و فعالیت دیگری مانند موارد شماره ۴ انجام دهید. 

٨- با دوستان و خانواده خود مرز تعیین کنید

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، تعیین مرز با دوستان و خانواده هنگام کار در خانه بسیار مهم است. تا می توانید همان استانداردهای محیط کاری را به هنگام کار در خانه داشته باشید.

چرا برخی از متخصصان سلامت روان مشاوره و درمان آنلاین را پیشنهاد می دهند؟

برخی از درمانگران جلسات حضوری، اکنون مشاوره های خود را به صورت آنلاین برگزار می کنند. زیرا آنها می خواهند سلامت خود را حفظ کنند. آنها نمی دانند چه کسی تحت تأثیر COVID-19 قرار دارد و چه کسی نیست. ارائه مشاوره آنلاین راهی است برای اطمینان از سلامتی خودشان و در عین حال محافظت از مراجعان در برابر ویروس.

اهمیت روان درمانی و مشاوره در زمان کرونا ویروس - آنسایکو

به یاد داشته باشید که درمانگران نیز خانواده دارند. اعضای خانواده آنها ممکن است بچه یا مسن باشند. اگر مراجعی وارد شود و بیمار باشد، مشاور این بیماری را به خانواده خود منتقل خواهد کرد. یک فرد ناقل می تواند آن را به خانواده خود برگرداند و این به طور بالقوه خطرناک است. مشاوره آنلاین یک جایگزین عالی است؛ شما هنوز هم می توانید در طول بیماری همه گیر از طریق تلفن یا گپ تصویری با متخصص خود ارتباط برقرار کنید بدون اینکه سلامت شما یا شخص دیگری به خطر افتد. مهم است که با دیگران ارتباط برقرار کنید حتی اگر ما از آنها دور باشید.

انسان در پیوندهای اجتماعی شکوفا می شود. در این دوره چالش برانگیز، دیدار رو در رو بسیار دشوار است زیرا CDC می گوید باید از دیگران دور بود. فاصله اجتماعی اکنون ضروری است تا ما عفونت را گسترش ندهیم. افراد حامل ویروس برای سایر افراد خطرناکند. ممکن است برخی حتی تا دو هفته بعد از آلوده شدن علائم را نشان ندهند اما آن را انتقال دهند.

حتی اگر محتاط باشیم، ارتباط با دیگران بسیار حیاتی است زیرا انسان موجودی اجتماعی است. حتما با دوستان خود از طریق تلفن، چت تصویری یا غیره به صورت آنلاین از طریق شبکه های اجتماعی صحبت کنید تا بتوانید با دیگران در ارتباط باشید. این امر باعث می شود تا با صحبت با عزیزانتان احساس بهتری داشته باشید و از عوارض جانبی انزوای اجتماعی جلوگیری کنید.

چگونه درمان آنلاین می تواند کمک کند؟

ممکن است شما نتوانید درمانگر خود را در مطب فیزیکی ببینید، اما گزینه دیگری نیز وجود دارد، بنابراین می توانید درمان دریافت کنید و با استرس زا های فعلی جهان مقابله کنید. درمان آنلاین مکانی عالی برای گفتگو درمورد نگرانی های شما از جمله نگرانی در مورد کرونا ویروس است. مشاوره آنلاین انعطاف پذیر است، بنابراین می توانید به راحتی آن را در برنامه کاری خود در خانه بگنجانید.

اگر نمی توانید درمانگر خود را حضوری ببینید و یا احساس استرس در مورد بیماری کرونا دارید، زمان بسیار خوبی است تا مشاوره آنلاین را تجربه کنید. در این زمان پیچیده، ممکن است از مشاوره با یک متخصص بهداشت روان بهره ببرید، حتی اگر بخشی از روال معمول زندگی شما نباشد. درمان و مشاوره آنلاین ایمن و محرمانه است. در اینجا شانس کار کردن روی سلامت روانی شما وجود دارد. حتی اگر قبلاً به درمان نرفته باشید، می توانید با کسی به صورت آنلاین صحبت کنید.

درمان های آنلاین راه های خوبی برای ارتباط با دنیای خارج هستند

به دلیل COVID-19 ممکن است احساس انزوای اجتماعی کنید. طبیعی است که بخواهیم با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم، اما وقتی نیروهای خارجی مانع این ارتباطات می شوند، احساس افسردگی ممکن است غالب شود. با درمان آنلاین، می توانید ارتباط اصیل انسانی با درمانگر خود برقرار کنید. می توانید از طریق تلفن، گپ تصویری یا پیام رسان به صورت آنلاین با آنها صحبت کنید، بنابراین می توانید به دنیای “خارج” وصل شوید.

درمانگران آنلاین، افراد واقعی هستند که به مراجعان خود اهمیت می دهند. آنها می خواهند به شما کمک کنند. درمان آنلاین مکانی عالی برای گفتگو درباره چالش های پیش روی شما با یک فرد واقعی است. اگر به درمان آنلاین علاقه دارید، متخصصان سلامت روان آنلاین آنسایکو را به خاطر بسپارید. اگر می خواهید توجه ویژه به سلامت روان خود داشته باشید، اکنون زمان آن رسیده است. از این فرصت استفاده کنید و برای آرامش خود قدم بردارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email