نشانه های کنار کشیدن از عشقمان کدامند؟

در یک رابطه بمانیم یا برویم؟

تشخیص عشق می تواند یک امر فوق العاده دشوار باشد، اما سخت تر از آن تشخیص زمان پس کشیدن از یک رابطه است. شاید سالها صبر کرده اید تا به شخصی که واقعاً دوستش داشتید برسید، اما اکنون مطمئن نیستید عشقی وجود دارد یا نه و نمی دانید زمان خاتمه دادن به آن است یا تلاش برای ادامه آن.

اگر فکر می کنید چون رابطه شما آن هیجان اولیه را ندارد پس به پایان رسیده اید، عجله نکنید. این امر به این معنی نیست که عجولانه هر تصمیمی را بگیرید. عشق چندین مرحله دارد و روابط ممکن است در حال گذر از آن مراحل است. احساس شادی و هیجان اولیه برای همیشه باقی نمی مانند. وقتی اولین بار عاشق کسی می شوید، عیب و ایرادهای وی را نمی بینید، به عبارتی دیوانه او می شوید. در سرخوشی این رابطه جدید متوجه ایرادها نمی شوید. 

با گذشت زمان، این تفاوتها به چشم می آیند و شما شروع به فکر می کنید و به خود می گوئید: “چگونه قبلاً متوجه این موضوع نشده ام؟” پس این امر در رابطه و رابطه طولانی کاملا طبیعی است و نیاز نیست به این دلیل رابطه خود را تمام کنید.

در این شرایط حتی لازم نیست از عشق خود دور شوید زیرا بیشتر باعث اختلاف می شود. هر رابطه ای از دو فرد منحصر به فرد شکل می گیرد. هر فرد نظر و عقاید خود را دارد، عادی نیست که زن و شوهر در همه موارد هم نظر باشند. اگر زوجین در همه موارد هم نظر هستند، بدانید که یکی از طرفین تسلیم دیگری شده است.

اگر افراد بدانید چگونه از اختلاف نظرها در استحکام یک رابطه سالم استفاده کنند، اختلاف نظرها می تواند چیز خوبی باشد. هر رابطه ای فراز و نشیب هایی دارد. کسانی که رابطه سالم و عشق واقعی دارند در شرایط دشوار می دانند چگونه  شرایط دشوار را مدیریت کنند. با این وجود، گاهی شرایطی وجود دارد که شما نباید اصرار به ماندن در یک رابطه را داشته باشید.

نشانه های کنار کشیدن از عشقمان کدامند؟ در یک رابطه بمانیم یا برویم؟ - آنسایکو

چه موقع نباید اصرار به ماندن در رابطه داشته باشید؟

وقتی دیگر نمی دانی چه کسی هستی

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و ندانستید چه کسی هستید، نشانه خوبی است که به دور شدن از این رابطه فکر کنید. زیرا برای راضی نگه داشتن کسی آنقدر خود را تغییر داده اید که دیگر خود را نمی شناسید. عشق واقعی نیاز به تغییر شخص دیگر ندارد. اگر فردی که با او در رابطه هستید و شما را به خاطر آن چیزی که هستید، دوست ندارد پس هیچ دلیلی برای ماندن در این رابطه نیست. اگر خود را آنقدر تغییر داده اید تا کسی را راضی کنید، احتمال دارد لازم باشد رابطه خود را خاتمه دهید تا بتوانید خود را پیدا کنید. در این تصمیم گیری بهتر است حتما از مشاور کمک بگیرید.

وقتی حس خوبی ندارید

مهم است که به حس خود اعتماد کنید. اگر می دانید رابطه شما درست نیست ولی نمی دانید مشکل کجاست، باز دلیلی برای ادامه وجود ندارد. اگر ازدواج کرده اید مشاوره گرفتن راه خوبی است برای تشخیص ادامه دادن یا تمام کردن. اما اگر هنوز در دوران آشنایی هستید بهتر است از این رابطه فاصله بگیرید. اشتباه نخواهد بود اگر برای پی بردن به مشکل مقداری به خود زمان بدهید.

وقتی رابطه را فقط ادامه می دهید

تفاوت بزرگی است بین رابطه ای که در گذر از مراحل مختلف عشق است با رابطه ای که به آرامی در حال تغییر است. اگر برای خود الگویی تدارک دیده اید و به عنوان وظیفه کارهایتان را بر آن اساس پیش می برید، ممکن است زمان بیرون رفتن از این رابطه فرا رسیده باشد.

به شما احترام گذاشته نمی شود

احترام امر مهمی در یک رابطه سالم است. اگر شخص مهم زندگیتان به شما احترام نمی گذارد، پس آن رابطه ای سالم برای ماندن نیست. این بدان معنی است که روش برخورد وی به سمت منفی بودن پیش می رود زیرا او عقاید خودش را با ارزش تر از عقاید شما می داند. همچنین ممکن است وی از مرزهایی که ایجاد کرده اید عبور کند و کارهایی که برایتان غیر قابل قبول است انجام دهد. احترام در هر رابطه ای، به ویژه در یک رابطه عاشقانه مهم است.

وقتی هر نوع سوءاستفاده ای وجود دارد

اگر نوعی سوءاستفاده را در رابطه تجربه می کنید، این علامت نشانه می دهد که لازم است از این رابطه خارج شوید. این رابطه ای نیست که بر عشق واقعی بنا شده باشد. سوءاستفاده فقط سوء استفاده جسمی نیست بلکه هر نوع سوء استفاده عاطفی و کلامی در یک رابطه مشکل ساز است و چیزی نیستند که شما از آنها طرفداری کنید. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که سوءاستفاده جنسی نیز می تواند در یک رابطه باشد. مانند وقتی که به فرد مقابل امتیاز نمی دهی و او نیز رابطه جنسی را کنار می گذارد.

اگر مورد سوءاستفاده قرار دارید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را به جایی برسانید که در آن احساس امنیت می کنید. همچنین مهم است از افراد یاریگر، مشاوره بگیرید. شاید به نظر می رسد این کار راحتی است، اما اینگونه نیست. زیرا شخصی که مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، معمولاً با عزت نفس پایین دست و پنجه نرم می کند و در تلاش است تا  مسئله را به همان اندازه واقعی که بزرگ است درک کند.

شما لایق سوء استفاده نیستید اگر کسی شما را مورد سوء استفاده قرار می دهد لایق دوست داشتن نیست.

وقتی نظر شما مهم نیست

وقتی نظر شما مهم نیست، نشانه این است که فرد به شما احترام نمی گذارد. اگر فهمیدید که مرتباً فعالیتهایی که انجام می شود، مکانهایی که بازدید می کنید یا کاری هایی که در طی رابطه تان انجام می دهید، انتخاب شما نیستند پس این رابطه، رابطه ای سالم نیست. روابط سالم به صورت بده بستان شکل می گیرند. اینگونه نیست که همیشه نظر شما باشد اما اگر هیچگاه اینگونه نیست رابطه خوبی برای ادامه دادن نیست.

شما نمی توانید به شخص مقابل اعتماد کنید

اگر نمی توانید به شخص مقابل اعتماد کنید، بعید است این رابطه به خوبی پیش برود. اگر می دانید چیزهایی از شما پنهان می شود یا در گذشته نیز مواردی وجود داشته است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از آن روابطه دور شوید. 

اگر اعتماد در روابط شما از بین رفته است و نمی خواهید از این رابطه خارج شوید، برای یادگیری چگونگی بازسازی اعتماد به مشاوره نیاز دارید. برای این امر لازم است که  شخص دیگری تغییرات لازم را انجام دهد تا به شما کمک کند تا بتوانید دوباره به او اعتماد کنید. اگر او مایل به انجام این کار نیست پس رابطه ای پر تنش خواهید داشت.

شما در مورد شریک زندگی خود متفاوت عمل می کنید

اگر فهمیدید به گونه ای متفاوت از خانواده، دوستان یا همکاران خود با شریک زندگیتان رفتار می کنید، نشانه محکمی برای ادامه ندادن رابطه است. این امر معمولاً نشان می دهد که شما با شریک زندگی خود احساس راحتی نمی کنید، ممکن است به این علت باشد که او روشن کرده اند که نمی خواهد شما به شکلی که روش رفتاری خودتان است رفتار کنید. اگر نمی توانید با فردی که هستید، خودتان باشید پس از این رابطه کنار بکشید.

یک استثناء در این مورد می تواند این باشد که شما در مورد افراد دیگر متفاوت رفتار می کنید چون سعی می کنید با آنها کنار بیایید، پس این یک موضوع متفاوت است که باید جدا از روابط خود مورد بررسی قرار گیرد.

چه زمانی می توانید راهنمایی بگیرید؟

شرایط مختلفی وجود دارد که می توانید از یک مشاور یا درمانگر کمک بگیرید. اگر احساس می کنید وقت آن است از یک رابطه کنار بکشید اما می خواهید آن را حفظ کنید، مشاور می تواند به شما کمک کند بر روی احساسات خود کار کنید و برنامه ریزی داشته باشید. اگر در رابطه ای گیر کرده اید و می خواهید در آن بمانید، درمانگر می تواند به هر دوی شما کمک کند تا مهارتهای مهم برای بهبود روابط خود را یاد بگیرید.

اگر بعد از خارج شدن از یک رابطه بد در تلاش هستید که دوباره خود را پیدا کنید، صحبت کردن با یک درمانگر می تواند یک راهکار عالی برای گذر از شرایطی که در آن بوده اید باشد و به شما کمک کند دوباره خود را پیدا کنید. این می تواند یک گام مهم برای کمک به شما در بهبود عزت نفس، رشد اعتماد به نفس و حرکت رو به رشد باشد.

اگر در هر یک از موقعیتهایی قرار گرفتید که نیاز به مشاور داشتید، مشاوران مجرب آنسایکو آماده اند تا یاریگر شما در حل مشکلاتتان باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email