راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش اول - آنسایکو

راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش اول

خانم های عزیز برای موفق شدن در زندگی، باید یه سری موارد رو بدونید، این موارد که در ادامه آورده شده، نکات کلیدی برای موفقیتتون در زندگی هست.

۱- در هر کاری افراط و تفریط سبب ایجاد مشکل می شود. در ارتباط با همسر خود و رفع نیازهای عاطفی او افراط نکنید، یک باور غلط در این مورد این است که خانم ها تصور می کنند با نزدیکی و وابستگی بیشتر و محبت های افراطی خود می توانند کانون زندگی زناشویی خود را حفظ نمایند در حالی که هر رفتار افراطی موجب اشباع و دلزدگی طرف مقابل می گردد.

۲- یکی از اصول بهداشت روانی احترام به خود، بعد احترام به دیگران است. در زمینه ی رعایت بهداشت فردی و رسیدگی به خود مثل آرایش کردن و لباس خوب پوشیدن منتظر تأیید دیگران نباشید، از خودتان شروع کنید و به خاطر خودتان این کار را انجام دهید و همسرتان نیز تدریجاً متوجه خواهد شد.

۳- مردان از لحاظ بینائی قوی هستند، بنابراین هر چیزی را که ببینند باور می کنند. در مواجهه با مشکلات با خانواده ی همسر، از بدگوئی و انتقاد بپرهیزید چرا که چون آن ها این موارد را مشاهده نکرده اند از شما قبول نخواهند کرد و موجبات اختلاف فراهم خواهد شد.

۴- موقعیت شناس باشید. در زمان های مناسب در مورد مسائل زندگی و نیازمندی های خود با همسرتان صحبت کنید، نه زمان ورود همسر به خانه و خستگی مفرط او.

۵- از خرید همسر خود تشکر نمائید و در مورد خریدهای او و میزان زیاد یا کم خرید، کمتر نظر دهید، چرا که مردان آن را دخالت و قدر نشناسی قلمداد می کنند و سبب رنجش آن ها خواهد شد.

۶- علائق همسر خود را دریابید، مثل علاقه او به فوتبال، اخبار، فیلم های خاص و سعی کنید در این زمینه اطلاعاتی کسب نمایید.

۷- در جمع خانواده ی خود و خانواده ی همسرتان از توانمندی ها و درایت همسرتان تعریف نمایید و به او شخصیت دهید.

۸- هر مردی دوست دارد در نظر همسر خود توانمندترین و ایده آل ترین مرد باشد پس از مقایسه ی همسر خود با مردان دیگر بپرهیزید.

۹- در انتقاد از اطرافیان همسرتان و کسب حمایت و همدلی او، ابتدا با تعریف و تمجید از آن ها سپس با بیان رفتارهای مخرب آن ها، مسئله را طرح نمایید تا همسرتان شنونده ی خوبی برایتان باشد.

۱۰- اگر دفعات انتقاد از اطرافیان زیاد باشد، به مرور زمان واکنش های دفاعی را در همسرتان ایجاد خواهید نمود و از میزان پذیرش همسرتان کاسته خواهد شد، پس به جای انتقاد راه حل های دیگر را جستجو کنید تا ارتباطتان کمتر آسیب ببیند.

۱۱- هنگام تعریف دیگران بخصوص خانواده ی همسر از همسرتان با آن ها هماهنگ شوید و تعریف و تمجید آن ها را با دید منفی ننگرید، در غیر این صورت همسرتان از شما لذت نخواهد برد.

۱۲- در انتقاد همسر از اطرافیان خودتان مقاومت نکنید و به حرف هایش گوش دهید تا تخلیه شود، در این حالت همسرتان باور خواهد کرد که شما او را بیشتر از خانواده تان دوست دارید و او را حمایت می کنید.

۱۳- مردان، زنان قوی و پخته را برای مشورت قبول می کنند، با پرهیز از رفتارهای بچگانه و نشان دادن توانمندی های خود، اعتماد همسرتان را جهت اینکه شما می توانید پا به پای او در مسائل زندگی همراه شوید را نشان دهید.

۱۴- اگر رفتار همسرتان نیازهای شما را برطرف نمی کند و شما سال ها و به طور مداوم این مسائل را مطرح می کنید و نتیجه ای نگرفته اید، به جای یک شیوه ی تکراری، خود را تغییر دهید تا همسرتان نیز در رفتارهای خود تغییر ایجاد نماید.

۱۵- رفتارها و حرکات خود را در گفتگو و ارتباط با همسرتان همراه با ناز و کرشمه نمائید و در هر ارتباطی از تنوع و شیوه های جدید استفاده نمایید.

۱۶- با شناخت بیشتر به شخصیت و علائق و نیازمندی های همسرتان سعی کنید موارد دلخواه او را شناسایی نمایید و در مورد نوع حرف زدن، شیوه ی بیان مسائل و حتی لباس پوشیدنتان و رفتار و روابط اجتماعی در حد امکان با سلیقه ی همسرتان وفق دهید.

۱۷- انتظارات و نیازهایتان را با همسرتان مطرح نمایید و منتظر نباشید او نیازهایتان را حدس بزند.

۱۸- برای لذت بردن از یک رابطه و برخورداری از یک رابطه ی مطلوب هر دو طرف باید به نیازهای همدیگر پاسخ دهند. در ارتباط خود با همسرتان، نیازهای خود را فراموش نکنید.

۱۹- در هنگام عصبانیت همسرتان با او مقابله نکنید و قدرت مردانگی را که می خواهد به او بدهید و مطمئن باشید بعد از مدتی از رفتار خود پشیمان خواهد شد.

۲۰- او را تکیه گاه خود بنامید و از او بخواهید در مشکلاتتان در کنار شما باشد و شما را حمایت نماید و حس مردانگی و قوی بودن او را تقویت نمایید.

نویسنده: دکتر رباب بشارت مشاور خانواده و ازدواج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email