راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش دوم - آنسایکو

راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش دوم

در بخش قبل خانم های عزیز دیدیم که برای موفق شدن در زندگی، باید چه مواردی رو بدونید، ادامه ی این نکات کلیدی را در این بخش بخوانید.

۲۱- از لباس پوشیدن و مدل مو و اندام همسرتان تعریف کنید چرا که همه ی انسان ها نیازمند تأیید و ابراز وجود هستند.

۲۲- با ارسال پیام های عاشقانه و ابراز علاقه، تازگی ارتباطتان را حفظ نمایید.

۲۳- علاقه به همسرتان نباید منجر به محدود کردن او و اعمال فشار و پرس و جوهای زیاد شود، در هر ارتباطی باید مجال نفس کشیدن را به طرف مقابل بدهید.

۲۴- کنترل زیاد و کنجکاوی های بی مورد سبب بروز لجبازی در همسرتان می شود و او برای اینکه به قدرت مردانگی خود دست یابد، روز به روز بدتر خواهد شد.راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش دوم

۲۵- در محبت به همسرتان از رفتارهای مادرانه بپرهیزید « لباستو بپوش سرما نخوری، صبحونتو خوردی» اغلب مردان دوست ندارند که همسرشان برای آن ها نقش مادر را ایفا نماید، مراقب باشید!

۲۶- در مورد بی اعتمادی به همسر و با جزئی ترین مورد حساسیت ها و شک های خود را بیان نکنید و با قانون جذب و ترس از خیانت، خیانت را جذب زندگی تان ننمائید.

۲۷- وقتی مشکلی پیش می آید، دنبال فرصت مناسب باشید و با بهترین شیوه آن را مطرح کنید، با تند خویی و غرولندهای زیاد در طول زمان از حساسیت شنوایی همسرتان خواهید کاست.

۲۸- اغلب خانم ها در مواقع صلح و دوستی تمامی احساسات خود را صادقانه با همسر خود بیان می کنند و در خیلی از موارد همسرشان از این موارد برای سرکوبی او استفاده می کند، زندگی تمرین و تکرار است، از تجارب خود درس بیاموزید.

۲۹- وقتی همسرتان شما را برای شام به بیرون دعوت می کند، به خاطر قناعت او را سرخورده نکنید و از این پیشنهاد او استقبال نمایید.

۳۰- در مواردی که به همسر خود بی اعتماد هستید، با کنترل و حساسیت های بی مورد نتیجه ای نخواهید گرفت، دنبال علت و ریشه های اصلی این مسئله باشید و در خود تغییراتی ایجاد نمایید تا همسرتان نیز جذب زندگی شود.

۳۱- خانواده ی همسرتان را مانند خانواده ی خود دوست بدارید و از اینکه آن ها چنین فردی را به شما هدیه داده اند قدردان باشید و از برخی رفتارهای آن ها به خاطر همسرتان چشم پوشی نمایید.

۳۲- به نکات مثبت زندگی و رفتارهای همسرتان توجه داشته باشید و از تکرار مسائلی که در گذشته اتفاق افتاده و سبب ناراحتی می شود، و از دیدن موارد منفی خودداری نمایید.

۳۳- از احساس های خوب و بد در روابط جنسی با همسرتان گفتگو کنید و با دادن انعکاس های مناسب در جهت هر چه بهتر شدن روابطتان تلاش نمایید.راهکارهای موفقیت خانم ها در زندگی - بخش دوم

۳۴- در بروز اختلافات سعی کنید با صبر و تحمل مشکل را حل نمایید و از کمک گرفتن از اطرافیان و در جریان گذاشتن آن ها تا حد امکان خودداری نمایید.

۳۵- اگر همسرتان مثل شما نیست؛ کم حرف و کم حوصله است، به رفت و آمد اهمیتی نمی دهد، به دنبال تغییرات اساسی در او نباشید؛ سعی کنید شما تمایلاتتان را به او نزدیک نمایید.

۳۶- وقتی همسرتان خسته از سر کار به خانه برمی گردد و شما از صبح منتظر او هستید تا به نیازهای عاطفی تان پاسخ دهد، اینجا دو نوع تمایل متفاوت شکل گرفته است، نیاز به آرامش در مرد و نیاز به کسب محبت در زن. با آگاهی از نیاز طرف مقابل، از میزان درگیری کاسته خواهد شد.

۳۷- در جمع خانواده ها، متعصبانه از دیدگاه های همسرتان حمایت کنید و تصحیح دیدگاه هایش نداشته باشید.

۳۸- ازدواج رسیدن به تمام خواسته ها و انتظارات نیست، برخی مواقع ما با باورهای غلط در مورد ازدواج با فردی وارد زندگی مشترک می شویم و اصرار داریم به این خواسته های خود برسیم و در صورت ناکامی، افسرده می شویم.

۳۹- برای حل مشکلات زناشویی گزینه های منفی مثل ارتباط های خارج از خانواده و… را انتخاب نکنید چرا که نه تنها مشکل قبلی حل نشده بلکه به مشکلاتتان نیز اضافه کرده اید.

نویسنده: دکتر رباب بشارت مشاور خانواده و ازدواج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email