درمان آنلاین و روانشناسی - آنسایکو

درمان آنلاین و روانشناسی آنلاین

آنچه درباره مشاوره یا روانشناسی آنلاین باید بدانید

با محبوبیت بیشتر درمان آنلاین و مشاوره آنلاین دربین مردم، ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید که سعی خواهیم کرد برخی از نگرانی های رایج را برطرف کنیم.

آیا درمانگران و روانشناسان آنلاین افرادی واقعی هستند؟

پاسخ کوتاه به این سوال این است: بله، روانشناسان آنلاین متخصصان واقعی با تحصیلات و تخصص علمی در حیطه مشاوره و روانشناسی هستند.
اغلب این افراد همان متخصصان و روانشناسانی هستند که ممکن است به صورت حضوری با آنها روبرو شوید.
این گروه از متخصصان، تکنولوژی را با تخصص خود ترکیب کرده اند و دسترسی آسان به مشاور و روانشناس را برای مراجعان فراهم نموده و توانسته اند با استفاده از جلسات ویدئویی و آنلاین به همان میزان و اندازه جلسات حضوری موثر باشند.
درمانگران و روانشناسان معتبر آنلاین همان مجوزها و اعتبارات مشاوران و روانشناسان سنتی و حضوری را دارند. روانشناسان و مشاوران آنلاین برای افرادی با نگرانی های مختلف و مسائل مشترک درمان فراهم آورده اند.

این گروه از متخصصان مشاوره و درمان آنلاین علاقه زیادی به کمک به افرادی مانند شما جهت مقابله با چالش های زندگی دارند. شاید شما با مشکلاتی مانند اختلال دو قطبی، اضطراب یا افسردگی زندگی می کنید و باید به یک درمانگر یا روانشناس مراجعه کنید. شما می خواهید با یک فرد واقعی صحبت کنید و احساس کنید که آنها با احساسات شما همدردی می کنند. یک روانشناس آنلاین تلاش می کند و می خواهد در زمینه چالشهای زندگی به شما کمک کند و به مراجعان خود بسیار اهمیت می دهد.

انواع روشهای درمانی به صورت آنلاین در دسترس است:

  • درمان رفتاری
  • درمان شناختی
  • بازی درمانی
  • درمان جنسی
  • خانواده درمانی
  • رفتار درمانی دیالکتیکی
  • روانکاوی
  • و…

فواید مشاوره و روانشناسی آنلاین

طبق مطالعه ای که از موسسه ملی بهداشت ذکر شده است ، بیماران فواید قابل توجهی از درمان آنلاین را ذکر کردند. فواید درمان آنلاین به چند دلیل پررنگ شده است که یکی از دلایل اصلی آن تخصص متخصصان آنلاین بهداشت روان است.

چرا باید به روانشناس آنلاین مراجعه کنیم؟

روانشناس یا مشاور آنلاین کارها را در فضای آنلاین برای مراجعان خود انجام می دهد همان کارهایی که روانشناسان سنتی، چهره به چهره انجام می دهند. افراد بسیاری از مشاوره آنلاین برای بهبود مشکلات روانشناختی خود یا غلبه بر چالش های بهداشت رفتاری بهره برده اند.
اگر در مورد درمان آنلاین تردید دارید، بدانید که بسیاری از افراد مانند شما از درمان آنلاین بهره مند شده اند، چه افرادی که با اضطراب، افسردگی مواجه بوده اند، چه با چالش های بزرگ زندگی مانند طلاق یا مرگ عزیزی روبرو بوده اند.

بسیاری از طرفداران آنلاین درمانی امروزه از مزایای روشهای درمانی معروف مانند درمان رفتاری شناختی (CBT) برای تغییر تفکر منفی به مثبت بهره می برند. درمان آنلاین مانند شناخت درمانی(CBT) واقعاً به افراد دارای مشکلات کمک می کند و سابقه موفقیت بالایی دارد. در مطالعه ای که توسط مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ انجام شد، بیماران پس از استفاده از خدمات آنلاین مراقبت از سلامت روان ، بهبود قابل توجهی در بهبود علائم اضطراب و افسردگی خود مشاهده کردند. آنلاین درمانی یک روش مناسب برای مقابله با مشکلات شما است، خواه مشکلات فردی و مربوط به سلامت روان شما باشد خواه مربوط به روابط پیچیده تر یا مواردی که گروه های خاصی از افراد را تحت تأثیر قرار می دهد.

کافی است که هنگام جستجوی مشاور یا روانشناس آنلاین محتاط باشید و از وب سایت های معتبر درخواست مشاوره نمایید.

درمان آنلاین و روانشناسی - آنسایکو 

درمانگران واجد شرایط و مجاز را به صورت آنلاین پیدا کنید

هنگام جستجوی روانشناس آنلاین، چند معیار وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید تا بتوانید سایت های معتبر را شناسایی کنید و به دام افراد غیر حرفه ای نیفتید.

وب سایتی که فقط یک روش پرداخت نامطمئن و غیرقابل ردیابی را می پذیرد، اطلاعات تماس از جمله شماره تلفن و آدرس فیزیکی را لیست نمی کند یا نرخ های مشکوک پایینی را ارائه می دهد، احتمالاً برای درمان سلامت روان مفید نیست. به سابقه تحصیلی، تجربه کاری یا به عبارتی رزومه افراد دقت کنید.

مزایای روانشناسی آنلاین

یکی از ارزشمندترین مزایای مشاوره آنلاین این است که از درمانگر خود می توانید در هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید مشاوره بگیرید.
اگر در شغل خودبه هردلیلی امکان گرفتن مرخصی برایتان وجود ندارد تا در زمان دلخواهتان مشاوره بگیرید می توانید از جلسات کوتاه مدت مشاوره آنلاین در هنگام استراحت یا ناهار استفاده کنید.
حتی برای افرادی که برنامه زندگی شان در کنترل خودشان است، هزینه های جانبی پایین مشاوره آنلاین و آنلاین درمانی قابل ملاحظه است. سرانجام، از آنجا که عده ای هنوز از مراجعه به روانشناس شرم دارند، گزینه های درمانی آنلاین گزینه بسیار مفیدی است تا با گوشی یا تبلت خود با مشاور یا روانشناس خود ارتباط برقرار کنید.
این امر خصوصاً در مورد بازماندگان خشونت خانگی یا سوء استفاده جنسی صدق می کند.

انتظار از یک درمانگر آنلاین چیست؟

درمان آنلاین از بسیاری جهات تقریباً شبیه درمان سنتی است. شما یک مشاور را در دفتر کارش می بینید ، مدت زمان مشخصی را با او در مورد اتفاقاتی که در زندگی روزمره تان می گذرد، سپری می کنید. شما آزادید در مورد هرگونه مشکل یا چالشی که دارید با هم بحث کنید. شما با درمانگر خود در مورد مجموعه وسیعی از موضوعات، روابط، چالش های شغلی، نگرانی های کاهش وزن، به صراحت صحبت می کنید. درمانگر شما آنجاست تا شما را در چالش های زندگی راهنمایی و به شما کمک کند افکار و رفتارهای خود را بررسی کنید و یاد بگیرید سلامت روان خود را بهبود ببخشید.
یک درمانگر معتبر آنلاین از روش های روانشناختی معتبر مانند رفتار درمانی شناختی، رفتار درمانی دیالکتیکی، درمان راه حل محور و هر روش درمانی که توسط جامعه متخصصان بهداشت روان، مفید شناخته شده است استفاده خواهد کرد. هنگامی که شما یک درمانگر آنلاین را از یک سایت معتبر انتخاب می کنید ، آنها متعهد به حفظ اطلاعات و امنیت شما هستند. جلسات بین شما و درمانگر شما همیشه خصوصی است، بنابراین شما هرگز نگران نخواهید بود که شخص دیگری در مورد روابط شما (یا هر اطلاعات محرمانه دیگری که با درمانگر خود به اشتراک می گذارید) اطلاعاتی کسب کند. با اطمینان بدانید آنچه در جلسات درمانی فاش می کنید هرگز به هیچ وجه افشا نمی شود.

درمانگران آنلاین و روانشناسانی که از طریق سایت های معتبر آنلاین درمانی کار می کنند، دارای همان شرایطی هستند که شما از یک درمانگر سنتی انتظار دارید. آنها همان مجوزها و گواهینامه ها را دارند تجربه خود را در سایت ذکر می کنند و شما می توانید قبل از انتخاب مشاور خود مطالعه کنید.

اینکه درمان به صورت آنلاین انجام می شود، از توانایی درمانگر در درک مسائل شما کم نمی کند و به شما کمک می کند تا با موفقیت از پس آنها برآیید.

جلسات آنلاین چگونه است؟

در اولین جلسه، شما و درمانگر در حال شناختن یکدیگر هستید. آنها احتمالاً از شما سوالاتی در مورد خودتان و وضعیت فعلی تان خواهند پرسید تا درک بهتری از چگونگی کمک به شما پیدا کنند. همانطور که در طی جلسات، فرصت و زمان خواهید داشت تا احساسات خود را درباره شرایط کشف کنید، رفتارهای سالم و ناسالم مربوط به آن را شناسایی کرده و درباره نحوه پاسخ خود تصمیم بگیرید.

درمانگر معمولاً سوالانی از شما می پرسد تا شما را به بینش عمیق تری درباره مشکلاتی که با آن روبرو هستید راهنمایی کند. آنها ممکن است تکنیک هایی را برای شناخت و پاسخگویی به احساسات به شما بیاموزند و به شما کمک کنند تا درک کنید چگونه رفتارهایی را که در طول زندگی روزمره به درد شما می خورد انتخاب کنید. جلسات غالباً با تعیین تکلیف به پایان می رسند ، این ممکن است رفتاری باشد که باید در خود یا دیگران مشاهده کنید یا تکنیکی است که باید در موقعیت های روزمره امتحان کنید.

آیا واقعاً آنلاین درمانی موثر است؟ درمان آنلاین چگونه کار می کند؟

جهت بررسی اثربخشی درمان آنلاین در دنیای امروز فعالیت های زیادی در حال انجام است. برنامه هایی وجود دارد که برای تعامل آسان با یک درمانگر ساخته شده است و بسیاری از سایت های آنلاین درمانی وجود دارد که برخی از آنها خدمات و پشتیبانی عاطفی مانند گروه های پشتیبانی و همچنین برنامه های مشترک با ملاقاتهای منظم ویدئویی ارائه می دهند که به راحتی می توان به آنها دسترسی داشت.

این که چقدر درمان آنلاین موثر است به عوامل بسیاری بستگی دارد که بیشتر آنها مربوط به فرآیند دسترسی به درمان آنلاین است.
برای اینکه بتوانیم بررسی کنیم که آیا آنلاین درمانی واقعاً موثر است یا خیر، باید مزایا و معایب مشاوره آنلاین یا آنلاین درمانی را درک کرد. هنگام ارزیابی اثربخشی خدمات درمانی آنلاین باید مواردی مورد توجه قرار گیرند. درمان آنلاین گزینه خوبی برای مناطق دورافتاده است، دسترسی آسان را برای همه، به ویژه افراد با محدودیت های جسمی با قیمت مناسب فراهم می کند. برخی معایب عمده درمان آنلاین شامل مسئله حفظ حریم خصوصی، محرمانه بودن و مشکلات فناوری است که درباره این مسائل هنگام رزرو وقت می توانید بپرسید و اطمینان حاصل کنید.

یکی از بزرگترین نگرانیهای درمان آنلاین این است که درمانگران فرصتی برای مشاهده مراجع ندارند.
ارزیابی و تشخیص لحن صدا، زبان بدن و رفتار کلی به درک وضعیت فرد کمک می کند. یکی از مولفه های اصلی درمان اثربخش شامل ارتباط بین درمانگر و مراجع و حدس و گمان هایی وجود دارد که ارتباط دیجیتال تا چه حد می تواند از نظر قدرت درمانی حضور فیزیکی تعامل چهره به چهره بین درمانگر و مشتری کمک کند. لازم است قبل از تعیین اینکه می خواهید با چه نوع متخصص بهداشت روانی صحبت کنید، به تمام گزینه های خود توجه کنید.

با وجود این نگرانی ها، تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند برای بسیاری از مسائل بهداشت روان از جمله افسردگی و اضطراب و موارد دیگر بسیار موثر باشد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در مجله اختلالات عاطفی منتشر شد، گزارش داد که درمان آنلاین به همان اندازه ی درمان حضوری و رو در رو برای افسردگی موثر است. مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۸ در مجله اختلالات روانشناختی منتشر شد، نشان داد که درمان شناختی رفتاری آنلاین یک مراقبت بهداشتی موثر، قابل قبول و عملی است. این مطالعه نشان داد که رفتار درمانی شناختی آنلاین به همان اندازه درمان حضوری برای اختلال اضطراب عمومی، افسردگی اساسی، اختلال وحشت و اختلال اضطراب اجتماعی موثر است. درمان شناختی رفتاری برای بسیاری از موضوعات مختلف بهداشت روان مورد استفاده قرار می گیرد و شامل یادگیری نحوه تفکر متفاوت در مورد موقعیت های خاص، برای داشتن رفتارهای متفاوت و سالم تر است.

با وجود این نگرانی ها، تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند برای بسیاری از مسائل بهداشت روان از جمله افسردگی و اضطراب و موارد دیگر بسیار موثر باشد. تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در مجله اختلالات عاطفی منتشر شد، گزارش داد که درمان آنلاین به همان اندازه ی درمان حضوری و رو در رو برای افسردگی موثر است. مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۸ در مجله اختلالات روانشناختی منتشر شد، نشان داد که درمان شناختی رفتاری آنلاین یک مراقبت بهداشتی موثر، قابل قبول و عملی است. این مطالعه نشان داد که رفتار درمانی شناختی آنلاین به همان اندازه درمان حضوری برای اختلال اضطراب عمومی، افسردگی اساسی، اختلال وحشت و اختلال اضطراب اجتماعی موثر است. درمان شناختی رفتاری برای بسیاری از موضوعات مختلف بهداشت روان مورد استفاده قرار می گیرد و شامل یادگیری نحوه تفکر متفاوت در مورد موقعیت های خاص، برای داشتن رفتارهای متفاوت و سالم تر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مجموعه روانشناسی آنسایکو پیشرو در ارائه خدمات روانشناسی آنلاین به سه زبان (ترکی، کردی و فارسی)، اینبار پیشرو در پذیرش پرداخت هزینه های مشاوره و کارگاهها با ارز دیحیتال شد.

از تاریخ ۱۶ خرداد مراجعین می توانند با ارز دیجیتال هزینه های خود را پرداخت کنند.