چگونه و چرا روانپزشکی و مشاوره آنلاین به شما کمک می کند؟ - آنسایکو

چگونه و چرا روانپزشکی و مشاوره آنلاین به شما کمک می کند؟

آیا مراجعه به روانپزشک آنلاین برای شما مناسب است؟ درباره اینکه چگونه یک روانپزشک آنلاین می تواند به شما در حفظ سلامت روانتان کمک کند، بیشتر بدانید:

بیشتر مردم در دنیای مدرن در مقطعی از زندگی خود از مشکلات بهداشت روان رنج می برند؛ از افسردگی گرفته تا اضطراب، تکانشگری و بی خوابی.
احتمالاً همه ما نوعی عدم تعادل روانی یا چالش ذهنی را داریم که می توانیم برای رفع آن در جستجوی کمک باشیم.

هر مسئله بهداشت روان، هر چقدر هم که به ظاهر جزئی باشد، می تواند یک مانع غیر قابل حل‌ احساس شود و کمک گرفتن برای رفع آن ممکن است شرم آور به نظر برسد. خوشبختانه، روش هایی وجود دارد که می توانید بدون دغدغه، از یک متخصص بهداشت روان قابل اعتماد و واجد شرایط کمک بگیرید.

درمان آنلاین بهداشت روان

نقش اینترنت به افراد برای کمک در امور شخصی قطعاً مفهوم جدیدی نیست. خرید آنلاین از سالها قبل وجود داشته است. اینترنت به افراد زیادی که با مشکلات حرکتی یا ترافیک برنامه های خود روبرو هستند و یا به دلیل اضطراب و افسردگی یا ترس برای بیرون رفتن مشکل دارند، کمک کرده است. اگر هر یک از این شرایط برای شما وجود دارد، می توانید از مزایای استفاده از قرار ملاقات آنلاین برای مراقبت های بهداشت روان از طریق درمان از راه دور با استفاده از ویدئو یا تلفن بهره مند شوید.

با استفاده از درمان آنلاین، می توانید با کمک متخصصان بهداشت روان کیفیت زندگی خودرا تغییر دهید بدون اینکه مجبور باشید تلفن را بردارید و بعد از صحبت با مسئول پذیرش و تعیین وقت کار سخت و دشوار آماده سازی و بیرون آمدن از خانە را انجام دهید. اکنون می توانید با استفاده از نرم افزار ابتکاری ویدئو کنفرانس به درمان اضطراب و افسردگی خود بپردازید. درمانگران آنلاین امروزه طیف وسیعی از خدمات، از خدمات روانپزشکی چت تصویری گرفته تا مدیریت کنترل دارویی را که توسط روانپزشکان و سایر پزشکان تجویز می شود، ارائه می دهند.

اولین قدم پیدا کردن بهترین روش درمان آنلاین برای شماست. پس از یافتن یک درمانگر که نیازهای شما را برآورده می کند، در جلسات آنلاین از گفتگوی زنده، تلفن، ویدئو و مشاوره از طریق اینترنت شرکت می کنید. اساساً، شما در یک مکان غیر سنتی جلساتی را با یک روانپزشک سنتی می گذرانید. می توانید در جلسات آنلاین درمانی در یک اتاق خصوصی در خانه و محل کار شرکت کنید و با جلسات آنلاین وواقعی، متن، ویدیو یا تماس تلفنی پاسخ های واقعی را دریافت کنید.

درست مانند جستجوی یک پزشک مراقبت های اولیه یا هر متخصص بهداشت، موارد زیادی وجود دارد که باید برای یافتن یک متخصص بهداشت روان در نظر بگیرید، از جمله مورداطمینان بودن، صلاحیت های تخصصی، سابقه و تجربه در زمینه مشکل شما.

با استفاده از جدیدترین روش درمانی مرتبط با حوزه بهداشت روان (که مربوط به نیازهای خاص شماست) در میان متخصصان بهداشت روان که در اختیار دارید، درمانگر متخصص در درمان علائم خود را پیدا کنید. درمانگران مجاز می توانند به شما کمک کنند تا اهداف خود را تحقق بخشید، سلامت روان خود را بهبود داده و به نتیجه دلخواه خود، خواه در کنترل اضطراب یا افسردگی، اعتیاد، مشکلات خواب یا اضطراب اجتماعی برسید.

دریافت راهنمایی از طریق درمان آنلاین

اگرچه درخواست کمک می تواند ترسناک باشد اما حداقل از هر هشت بزرگسال مبتلا به اختلال روانپزشکی یک نفر برای بیماری خود کمک دریافت می کند. افراد زیادی امروزه بیشتر از هر زمان دیگری تلاش می کنند تا افراد جامعه را به سلامت روحی و روانی برسانند.

داشتن یک اختلال روانی، عاطفی یا شخصیتی می تواند ترسناک باشد و احساس تنهایی ایجاد کند، اما افراد دیگری مانند شما وجود دارند که به خود جرات داده و با متخصصان بهداشت روان ارتباط برقرار کرده اند تا به صورت آنلاین یا حضوری از آنها کمک دریافت کنند.

توجه به این نکته مهم است که اگر به دنبال درمان آنلاین هستید، باید از اعتبار وب سایت اطمینان حاصل کنید.

اگرچه بیشتر افراد خواهان سلامتی مطلوب هستند و‌ قاطعانه ابراز می کنند که می خواهند سالم و قوی باشند، اما ترس از مراجعه به درمانگر می تواند تمایل صادقانه آنها برای دریافت کمک را تحت فشار قرار دهد.

تماس با یک خط تلفن یا شماره تلفن برای تعیین وقت ملاقات، ملاقات با یک درمانگر و روانپزشک و یافتن اتاق درمانگر در لابه لای برنامه های روزانه می تواند گاهی سخت باشد. این مشکلات به راحتی می توانند با تعیین وقت ملاقات بصورت آنلاین برای درمان از راه دور یا خدمات روان درمانی و (آنلاین درمانی) حل و فصل شوند.
داشتن یک نوزاد جدید، یک شغل طاقت فرسا یا زندگی در یک منطقه دورافتاده می تواند تلاش شما را برای درخواست کمک از یک درمانگر حرفه ای با چالش مواجه سازد.
پس می توانید بدون دغدغه خدمات آنلاین درمانی و روان درمانی آنلاین را دریافت کنید.
شما می توانید از یک روانشناس آنلاین برای ارزیابی بالینی و دریافت خدمات روان درمانی بدون نیاز به ترک خانه یا محل کار خود، کمک دریافت کنید. اگر دستگاه تلفن همراه ثبت شده شما بتواند سرعت اینترنت مورد نیاز پلتفرم انتخابی شما را برآورده کند ممکن است شما کاندیدای مناسبی برای درمان آنلاین باشید.

پس از ثبت نام بسته به برنامه خود می توانید هر هفته قرار ملاقات ها را تعیین کنید. شما این امکان را دارید که جلسات خود را برای زمانهایی که برای شما مفید هستند به صورت روزانه یا شبانه، از طریق گفتگوی زنده، جلسات را برنامه ریزی کنید.

جلسات شما بصورت آنلاین و با متخصصین بهداشت روان برگزار می شود که برای درمان شرایط روانی رایج و پیچیده دارای مجوز هستند.

چگونه و چرا روانپزشکی و مشاوره آنلاین به شما کمک می کند؟ - آنسایکو

چه تفاوتی بین روانپزشک و روانشناس وجود دارد؟

قبل از ادامه، احتمالاً باید تفاوت این دو اصطلاح را روشن کنیم. روانپزشک یا ارائه دهنده خدمات روانپزشکی، پزشکی است که بیماریهای روانی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را با ترکیبی از درمان روانشناختی و دارو معالجه می کند. آنها ابتدا برای دریافت درجه دکترا در دانشکده پزشکی تحصیل کرده و سپس در تخصص روانپزشکی خوانده اند.
یک روانپزشک مجاز است خدمات روانپزشکی و درمان دارویی کنترل شده را برای کودکان و نوجوانان، بزرگسالان و سالخوردگان ارائه دهد.

یک روانشناس به روان درمانی کودک، نوجوان، بزرگسال و افراد مسن بدون دارو تمرکز دارد. بیشتر روانشناسان مدرک دکترا (Ph.D) دارند.
با این اوصاف، یک روانپزشک ممکن است برای یادگیری نوروفیزیولوژی بالینی بیمار و تصویربرداری عصبی آزمایش پزشکی را تجویز کند، در حالی که روانشناس از تکنیک های شناختی استفاده می کند. هر دو روش مزایای خود را دارد، بنابراین هم در درمان سنتی و هم در درمان آنلاین اغلب روانشناسان و روانپزشکان با استفاده از ترکیبی از خدمات روانپزشکی برای درمان کودکان، بزرگسالان‌ و افراد مسن با هم همکاری می کنند.

دلایل و چرایی انتخاب روانپزشک آنلاین

حال می خواهیم به جزئیات این موضوع بپردازیم که چرا ممکن است کسی روانپزشک آنلاین را انتخاب کند و یا به دنبال درمان آنلاین باشد. یک روانپزشک می تواند خدمات روانپزشکی متنوعی را برای درمان بسیاری از مشکلات بهداشت روان مانند افسردگی، اختلالات اضطرابی یا استرس به شما ارائه دهد، به خصوص اگر خفیف یا متوسط باشد. همچنین یک روانپزشک مجوز ارائه خدمات پزشکی و روانپزشکی به کودکان را دارد. بهترین روش درمانی آنلاین برای شما درمانی است که قابلیت دسترسی آسان را داشته باشد، چه به صورت چت یا تلفنی، تماس ویدئویی یا جلسات حضوری.

اگر مشکلات روانی شدید دارید یا نیاز به مداخله رفتاری دارید، ممکن است یک روانپزشک متخصص در زمینه مشکل شما برای شرایط شما گزینه بهتری باشد.

روانپزشکی آنلاین برای اختلالات اضطرابی

وقتی فرد به یک اختلال اضطرابی شدید مبتلا می شود، حتی بیرون رفتن از خانه می تواند برای او یک چالش باشد. اختلالات اضطرابی به طرق مختلفی از خفیف گرفته تا شدید به وجود می آیند و در هر مرحله احساس اضطراب ایجاد‌ می کنند. کودکان، نوجوانان و بزرگسالانی که دارای اختلالات اضطرابی هستند می توانند از مکالمه آنلاین با روانپزشک دارای مجوز بهره مند شوند. با این حال، انواع خاصی از داروهای ضد اضطراب هستند که نمی توان از طریق اینترنت و در درمان آنلاین تجویز کرد.

روانپزشکی آنلاین برای اختلال دو قطبی

اختلال دو قطبی می تواند بیرون رفتن از خانه را با مشکل روبرو کند. این اختلال فقط مربوط به سلامتی زنان نیست بلکه هر دو جنس را به یک اندازه متاثر می سازد. گاهی اوقات، ممکن است چنان احساس شیدایی کنید که مراجعه به مطب درمانگر یا روانپزشک در انتهای لیست کارهای شما قرار بگیرد. در مواقع دیگر، آنقدر احساس افسردگی می کنید که رفتن به آنجا کاری طاقت فرساست.

روانپزشکان می توانند در تشخیص رسمی اختلال دو قطبی به شما کمک کنند. اگر بیماری شماتشخیص داده نشده و یا به وجود آن مشکوک هستید، روانپزشک می تواند به شما کمک کند تا اختلال دو قطبی شما تشخیص داده شود و درمان شود. انواع مختلفی از اختلالات دو قطبی وجود دارد و یک روانپزشک آنلاین می تواند به درمان همه آنها کمک کند. اختلال دو قطبی می تواند پیچیده باشد، اما با مشاوره با یک روانپزشک می توانید داروهای روانپزشکی را دریافت کنید که می توانند در زمینه بیماری به شما کمک کنند.

روانپزشکی آنلاین برای مشکلات خواب

خواب چیزی است که همه ما به آن احتیاج داریم، اما متأسفانه اختلالات روانی می تواند بر این مسئله تأثیر بگذارد. اختلالات خواب اتفاق می افتد و روانپزشکان یا مددکاران اجتماعی برای کمک به درمان این مشکل از طریق گفتاردرمانی یا داروهای مختلف تلاش می کنند.

این داروها همچنین می توانند به درمان اختلالات روانی کمک کنند که می توانند خواب را تحت تأثیر قرار دهند. اگر با اختلالات خواب دست و پنجه نرم می کنید و احساس می کنید که بیماری شما ریشە روانی دارد، جستجوی روانپزشک می تواند به شما کمک کند.

روانپزشکی آنلاین و گفتگو درمانی

هر روانپزشک آنلاینی داروی روانپزشکی تجویز نمی کند. جنبه دیگر روانپزشک آنلاین گفتگو درمانی است که می تواند برای مواردی از جمله اختلال خلقی، اضطراب یا مسائل خاص مورد استفاده قرار گیرد. گاهی اوقات، شخصی که با مشکلات بهداشت روانی دست و پنجه نرم می کند، فقط به کسی احتیاج دارد که به او گوش دهد و به او کمک کند تا الگوهای فکری خود را دوباره تنظیم کند.

مشاوره آنلاین با روشهای مختلف درمانی مانند شناختی رفتاری و بدون دارو می تواند به فرد کمک کند تا خودش راه حل هایی برای حل مشکلاتش پیدا کند.
بهترین روش درمانی آنلاین برای افرادی که به دنبال گفتگو درمانی هستند شامل جلسات ویدئویی و جلسات تلفنی خواهد بود. اگر دوست ندارید از دارو استفاده کنید، گفتگو درمانی را امتحان کنید. از آنجا که داروها تمایل به پوشاندن علائم دارند (برخلاف درمان آنها)، اکثریت روانپزشکان در کنار یک درمانگر یا روانشناس کار می کنند تا به بیماران خود کمک کنند به طور واقعی بهبود یابند. گفتگوی درمانی آنلاین ،یک روش درمانی موثر و اثبات شده است. یک مطالعه گسترده توسط موسسه بهزیستی برکلی نشان داده است مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری موثر است. این مطالعه نشان داد که ۹۸٪ بیماران پیشرفت چشمگیری داشته و ۷۰٪ بیماران کاهش علائم افسردگی داشته اند.

روانپزشکی آنلاین برای اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

مورد دیگری که یک روانپزشک آنلاین می تواند به شما کمک کند، کمک در مدیریت PTSD است. PTSD یکی از بزرگترین مسائل مربوط به سلامت روان است. شما باید یک برنامه بهداشتی داشته باشید تا به شما در مدیریت PTSD کمک کند. از شناسایی عوامل تحریک کننده گرفته تا در دسترس بودن روانپزشکی در شب ها و آخر هفته که می تواند به شما در مدیریت هر قسمت دیگری کمک کند. یک روانپزشک آنلاین می تواند در زمینه حمایت عاطفی و موارد دیگر به شما کمک کند.

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) می تواند شما را در طول زندگی تحت تأثیر قرار دهد، حتی اگر این واقعه آسیب زا چندین سال پیش رخ داده باشد. این مورد می تواند دلیل اصلی بسیاری از اختلالات روانی دیگر نیز باشد. روانپزشکان ممکن است با تجویز دارو در درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) به شما کمک کنند. از طریق اشکال مختلف روان درمانی، و گاهی اوقات دارو، می توانید علائمی را که اختلال استرس پس از سانحه به شما می دهد را فرو نشانید و نگرانی و دردی را که احساس می کنید را کاهش دهید.

روانپزشکی آنلاین برای اختلال وسواس-اجباری (OCD)

روانپزشک آنلاین ممکن است بتواند در زمینه OCD به شما کمک کند. روانپزشکان آنلاین با کار در شب ها و تعطیلات آخر هفته حتی به شما کمک می کنند تا کار شناسایی عوامل محرک و وسواس آور را انجام دهید. OCD نه تنها با دارویی که توسط روانپزشک یا پزشک مراقبت های اولیه ارائه می شود بلکه از طریق درمان شناختی رفتاری نیز قابل کنترل است. روانپزشک آنلاین می تواند احساس شما را بهتر نموده تا OCD را مدیریت کنید.

روانپزشکی آنلاین برای اختلال شخصیت مرزی

اختلال شخصیت مرزی شامل مشکل در تنظیم احساسات است. این اختلالی است که باعث مشکلات جسمی و روحی می شود، زیرا شما نمی توانید برای مدت طولانی با یک احساس ناخواسته کنار بیایید. روانپزشکی آنلاین می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه احساسات خود را تنظیم کنید و منبع مراقبت های اولیه شما باشد.

روانپزشکی آنلاین برای اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD)

در دنیای مشکلات روانی، از اختلالات رایج بیش فعالی با کمبود توجه است.
این اختلال فقط مشکل کودکان نیست. ممکن است در بزرگسالان نیز رخ دهد. یک روانپزشک می تواند به شما کمک کند درمانی برای درمان ADHD خود پیدا کنید، از یادگیری نحوه تمرکز گرفته تا حتی یادگیری نحوه تنظیم سطح انرژی.

روانپزشکی آنلاین برای مدیریت خشم

گاهی اوقات، عصبانیت ما شدیدتر می شود و برای درمان آن نیاز به درمان داریم. مدیریت خشم می تواند برای کسانی که احساس می کنند همیشه عصبانی هستند یاری کننده باشد.
مشورت با یک روانپزشک می تواند به شما کمک کند تا دلیل آن را پیداکنید، به شما دارو بدهد تا روحیه شما را تنظیم کند و به شما روش های کنار آمدن با عصبانیت را بیاموزد. امروز با یک درمانگر کنترل خشم صحبت کنید تا متوجه منظور ما شوید….

روانپزشکی آنلاین برای اختلالات خوردن

اختلالات خوردن به صورت کلیشه ای به عنوان یک مسئله بهداشتی مربوط به زنان در نظر گرفته می شود، اما واقعیت این است که هر دو جنس را تحت تأثیر قرار می دهد.

اغلب، اختلالات خوردن ممکن است با اختلالات روانی دیگری مانند اختلالات شخصیتی یا اختلالات خلقی نیز همراه باشد. اختلالات خوردن شامل بی اشتهایی یا پرخوری است. مشاوره نوجوانان می تواند بر فشارهای دوران بلوغ و چگونگی کنترل اختلال خوردن در این مرحله از زندگی متمرکز باشد. یک روانپزشک می تواند به شما کمک کند تااز اختلالات خوردن بهبود یابید و به شما در بهتر غذا خوردن و حفظ وزن سالم کمک کند. اختلالات خوردن می تواند کشنده باشد، بنابراین امروز با یک روانپزشک صحبت کنید.

روانپزشکی آنلاین برای سوء مصرف مواد

اگر سوء مصرف الکل یا مواد مخدر دارید داشتن یک متخصص با آموزش روانپزشکی یا روانشناسی بالینی می تواند به شما کمک کند.

بسیاری از مردم فکر می کنند سوء مصرف مواد یک انتخاب است، اما بخشی از اختلالات روانی مختلف است. در صورت عود مجدد، یک روانپزشک می تواند مصرف مواد مخدر شما را کنترل کند، در یافتن عوامل محرک به شما کمک کند.

روانپزشکی اعتیاد به شما کمک می کند تا به ریشه اعتیاد خود پی ببرید و روانپزشکان برای غلبه بر موانع این امر با شما همکاری می کنند. از آنجا که یک روانپزشک یک پزشک حرفه ای است، آنها همچنین می توانند به درمان روانی لازم برای غلبه بر مشکلات روانپزشکی اعتیاد کمک کنند.

آیا روانپزشک می تواند انواع مختلف شرایط پزشکی را درمان کند؟

به یاد داشته باشید که هر روانپزشکی یک پزشک حرفه ای است، بنابراین آنها می توانند در درمان انواع اختلالاتی کە بشرامروز باآنها دست وپنجه نرم میکند ازجمله افسردگی پس از زایمان، اختلال دو قطبی، افسردگی، بی خوابی، کاهش وزن ، تا درمان درد از طریق داروها کمک کنند. آنها می توانند به هر شکل لازمی به روان درمانی کمک کنند، حتی در درمان همه اختلالات جسمی و روانی که شما را آزار می دهد،پس اگربه دنبال زندگی سالم وزیبایی برای خود واطرافیانتان هستید فرصت مشاوره آنلاین را از دست ندهید.
مجموعه سه زبانه مشاوره و روانشناسی آنلاین شمیم اندیشه بیدار ( آنسایکو) با بیش از ۵۰ متخصص خبره به راحتی در دسترس است و بدون دغدغه می توانید مشاور اصلح خود را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آخرین مطالب

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

مجموعه روانشناسی آنسایکو پیشرو در ارائه خدمات روانشناسی آنلاین به سه زبان (ترکی، کردی و فارسی)، اینبار پیشرو در پذیرش پرداخت هزینه های مشاوره و کارگاهها با ارز دیحیتال شد.

از تاریخ ۱۶ خرداد مراجعین می توانند با ارز دیجیتال هزینه های خود را پرداخت کنند.